Stomatologia i protetyka


Nasz profesjonalny gabinet stomatologiczny w dzielnicy Warszawa Tarchomin/Białołęka to nie tylko leczenie ubytków, ale również kompleksowe przywracanie pełnego uzębienia i poprawianie jego estetyki. Stomatolog sprawi, że po wyjściu z naszego gabinetu Twoje zęby będą piękniejsze niż te, które dała Ci natura. Skorzystaj z bogatej oferty naszych usług.

Kompleksowy zakres usług stomatologicznych

Celem działania naszego gabinetu jest stomatologia w jej szerokim rozumieniu, obejmująca rózne obszary usług:

   • leczenie zachowawcze
   • profilaktyka
   • stomatologia estetyczna
   • protetyka
   • korekcja zębów
   • implantologia
   • leczenie schorzeń około stomatologicznych, jak zaburzenia oddechu sennego OSA, TMD i wielu innych za pomocą innowacyjnych metod, jak szyny deprogramujące, repozycjonujące, relaksujące.

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna rozumiana, jako przywracanie pięknego uśmiechu to dziedzina, która obejmuje wiele aspektów naszych działań. Łącząc różne metody stosowane w stomatologii nie tylko uzupełniamy braki w uzębieniu, ale też wyrównujemy je, ustawiamy we właściwej pozycji, wybielamy, usuwamy przebarwienia i defekty strukturalne, wykonujemy specjalne nakładki z materiału DURACETAL umożliwiające nieinwazyjne wyrównywanie zębów. Jeśli w nocy mocno chrapiesz lub zagryzasz zęby, powodując ich ścieranie wykonamy dla Ciebie specjalne szyny ochronne.

Protezy i implanty

Poza leczeniem zachowawczym i tradycyjnymi zabiegami wykonywanymi w większości gabinetów stomatologicznych, naszą specjalnością jest szeroko rozumiana protetyka. W praktyce wykonujemy wszystkie rodzaje protez: szkieletowe, hybrydowe, miękkie, elastyczne, akrylowe, całkowite.

Bez względu na rodzaj protezy wszystkie uzupełnienia uzębienia poprzedzone są specjalistycznymi badaniami i wiedzą, dzięki której tworzone protezy idealnie dopasowując się do jamy ustnej, dziąseł i pozostałych zębów pacjenta. Nasze protezy są nie tylko estetyczne, ale też trwałe i bardzo wygodne, dlatego zapewniają pacjentowi najwyższą jakość życia. Wykonujemy również implanty i mini implanty pozwalające na trwałe uzupełnienie pojedynczych braków w uzębieniu oraz całych zespołów zębów.

Marzysz o pięknym uśmiechu? Mieszkasz w dzielnicy Tarchomin/ Białołęka? Zadzwoń i umów się ze stomatologiem!

protetyka tarchomin, protetyka warszawa, stomatologia białołęka, stomatologia tarchomin

Dysponujemy środkami Carifree które są najskuteczniejszą formą zwalczania próchnicy. Skupiamy się na leczeniu przyczyny A NIE SKUTKÓW. Ubytek w zębie "DZIURA" jest skutkiem próchnicy. Jej wypełnienie nie ZWALCZA infekcji!Gabinet STOMAPOL jako jeden z nielicznych dysponuje tak zaawansowaną technologią diagnozującą infekcje próchnicą jak CARISCREEN. Jesteśmy w stanie odpowiednio zdiagnozować i ukierunkować pacjentów a w szczególności kobiety w ciąży aby w sposób bezinwazyjny, medyczny zgodny z regułami WCMID www.wcmidentistry.com całkowicie lub w znacznym stopniu wyeliminować leczenie inwazyjne skutków próchnicy wiertłem, laserem, abrazją lub innymi metodami doraźnymi, które narażają dziecko i dorosłych na stres, dodatkowe wizyty adaptacyjne oraz przyszłe problemy zdrowotne.

couple-sleeping-position-

Nigdy więcej chrapania! 

Opis zdjęcia

Opis zdjęciaZajmujemy się wykonywaniem uzupełnień i szyn leczących zespół chorobowy OSA (Obstructive Sleep Apnea - powstaje m.in. na skutek nieprawidłowego leczenia ortodontycznego lub chirurgicznego kiedy następuje ograniczenie toru oddechowego, co z czasem oprócz objawów typu zmęczenie, nadmierna senność, uporczywe chrapanie, obniżenie potencji, doprowadza do nadciśnienia i poważnych schorzeń krążeniowych, zawałów, zgonu), eliminujących chrapanie oraz wady zgryzowe metodami nieinwazyjnymi, pozwalającymi na wyeliminowanie konieczności zakładania zamków ortodontycznych i stosowania długotrwałego uciążliwego leczenia.Zajmujemy się leczeniem TMD oraz objawów MPD za pomocą szyn deprogramujących, repozycjonujących oraz relaksacyjnych. Leczymy skutki i przyczyny bruksizmu. TMJ, MPD - są to jednostki chorobowe powstające na skutek urazów lub zaburzeń okluzji jak też innych przyczyn objawiających się nieprawidłowościami w funkcjonowaniu stawów skroniowo-żuchwowych oraz zespołów mięśni związanych z funkcjonowaniem stawów. Objawy takich schorzeń to np.: trzaski podczas ruchów żuchwy, bolesność głowy, mięśni okolic twarzy, objawy zbliżone do migreny, zgrzytanie zębami itp.02

Older-Couple

Wykonujemy zaawansowane przebudowy zgryzu metodami protetycznymi, adhezyjnymi lub technikami łączonymi.

W gabinecie można wykonać leczenie protetyczne protezami zdejmowanymi każdego typu. Nasze protezy całkowite wykonane są na bazie akryli klasy high impact oraz impact jednego z najlepszych producentów na świecie - Lang Dental zaopatrzone w zęby klasy Myerson.

Czym charakteryzują się zęby Myerson: zobacz www.apoldent.pl lub www.myersontooth.com.

03

Proteza elastyczna wykonana z polyamidu duraflex Myerson w laboratorium Stomapol Warszawa Białołęka 

04

Proteza całkowita wykonana z akrylu High impact Lang Dental i z zębami Myerson special wykonana w Gabinecie Stomapol Warszawa. 

05

Protezy całkowite wykonywane w gabinecie Stomapol mogą być wyposażone w zaczepy "ultra suction", zaczepy magnetyczne lub posiadać podściółki miękkie np Novus.Wykonujemy protezy szkieletowe, elastyczne (duraflex, flex star visiclear) oraz bezklamrowe z zastosowaniem zamków półprecyzyjnych i precyzyjnych. Niektóre protezy podścielane są materiałem miękkim o różnym działaniu i wytrzymałości. Posiadamy materiały miękkie działające od 6 miesięcy do wielu lat, jak NOVUS. Stosujemy tworzywo impak, które działa na zasadzie wpływu ciepła tzn materiał poza jamą ustną jest twardy po wprowadzeniu protezy z tworzywem impak, tworzywo mięknieje pod wpływem temperatury w jamie ustnej.

 


 

Protezy zębowe, stomatologiczne


 

proteza_typu_szkieletowego_wykonana_z_przezroczystego_du

Proteza typu szkieletowego, wykonana z przezroczystego materiału DuracetalWszystkie uzupełnienia wymienione na stronie www.protezyzebowe.com sa wykonywane w gabinecie STOMAPOL. Informacje o protezach: Kliknij tutaj

Leczenie zachowawcze prowadzone jest z wykorzystaniem zarówno standardowych (Gradia, Flitek, Herculite, Charisma, Similux) jak też unikalnych materiałów i technologii najwyższej klasy. Jeżeli chodzi o wysokiej jakości tworzywa stosujemy kompozyty Renamel lub APOLdent, Diamond crown and bridge systemy adhezyjne Surpass.
Są to najwyższej klasy rozwiązania stomatologii estetycznej stosowane przez prestiżowe gabinety w wielu krajach a obecnie przez gabinety stomatologiczne w Warszawie. Wykonujemy również zabiegi z zastosowaniem technologii i materiałów ekonomicznych i standartowych w zależności od sytuacji i oczekiwań.

Gabinet oferuje zabiegi implantologiczne, a w szczególności miniimplant, locatory stabilizujące protezy dolne w przypadkach bezzębia.

Wybielanie uzębienia metodami gabinetowymi lub techniką nakładkową. "STOMAPOL" - stomatolog Warszawa Tarchomin i Białołęka prowadzi zabiegi również dla pacjentów z innych regionów Polski. Pomagamy w rezerwacji noclegów dla pacjentów mieszkających poza Warszawą.

Wykonujemy leczenie kanałowe, endodnotyczne, periodontologiczne.

Proteza szkieletowa z zamkami precyzyjnymi.

Proteza szkieletowa z zamkami precyzyjnymi.Zajmujemy się zabiegami chirurgicznymi oraz wykonujemy expresowe naprawy protez dentystycznych.

 


 

Stomatologia estetyczna i protetyka


Mamy możliwość wykonania nakładek estetycznych snap-on wykonywanych z materiału DURACETAL. Nakładki tego typu pozwalają na poprawienie i wyrównanie kształtu i koloru zębów. Dzięki temu dentysta może wyrównać okluzję i skorygować zwarcie. Uzupełnienie braków zębów bez ich preparacji. Metoda jest nieinwazyjna i może być traktowana zarówno diagnostycznie jak też docelowo. Wykonujemy również m.in. szyny ochronne, aparaty przeciw chrapaniu oraz leczące bezdech senny.

Opis

Stan przed wykonaniem nakładki Duracetal snap on smile.


Opis obrazka

Po leczeniu z wykonana nakładką poprawiającą estetykę Duracetal snap on
smile.


Opis obrazka

Stan przed wykonaniem nakładki Duracetal snap on smile.

Opis obrazka

Po leczeniu z wykonana nakładką poprawiającą estetykę Duracetal snap on
smile.


 

Miniimplanty - Stomatologia


W przypadku znacznych resorpcji kości lub braku możliwości osiągnięcia odpowiedniej stabilizacji protezy dolnej istnieje możliwość wszczepienia miniimplantów/locatorów. Zabieg trwa około 80 minut. Procedura umożliwia w większości przypadków bezproblemowe użytkowanie protez już następnego dnia po zabiegu.

Opis zdjęcia

Minimplanty po wszepieniu w gabinecie Stomapol Warszawa Białołęka 

Opis zdjęcia

Stomapol wprowdza minimplanty od ponad 8 lat. 

Opis zdjęcia

Zaczepy minimplantów wprowadzone w protezie akrylowej z zębami
Myerson.


 

Protezy elastyczne


W zależności od wskazań klinicznych wykorzystujemy wiele technologii m.in. z zastosowaniem materiałów elastycznych lub miękkich. Ogólnie wykonujemy ponad 20 typów rozwiązań protetycznych. Przykłady wykorzystania technologii elastyczych widoczne są na zdjęciach.

Proteza elastyczna z T-crystalu jest znacznie mocniejsza.

Proteza elastyczna z T-crystalu jest znacznie mocniejsza. 

Opis zdjęcia

Klamry elastyczne można dodawać zarówno do protez metalowych jak też
akrylowych. Poprawiają one estetykę jak też utrzymanie protezy bez
niszczenia zębów 

duraflex_clear_3

Duraflex klamry przeżroczyste dodane do protezy szkieletowej - poprawa estetyki

Najlepsze wypełnienia estetyczne

Najczęściej pacjenci poszukują trwałych wytrzymałych wypełnień. W obrębie grupy materiałów swiatłoutwardzalnych zróznicowanie jakości i ceny jest ogromne. Popularne tworzywa średniej klasy kosztują gabinet 50-90 zl sa to materiały Gradia, Flitek, Herculite i są dostępne w większosci gabinetów. Materiały tanie są produkowane w Polsce jak np. Boston Arkona, w Korei Diadent, produkty chińskie lub włoskie, cena ich to ok 45 zł. Najdroższe kosztują kilkaset złotych za strzykawkę jak np. Renamel Cosmedent www.cosmedent.com, www.apoldent.pl. Takie tworzywa posiada mala grupa gabinetów stomatologicznych. Aby dowiedzieć się więcej o najlepszych tworzywach kliknij na: www.dentalcomposites.com. O ich trwałości nie decyduje to ,ze są utwardzalne światłem ale ich skład chemiczny. Kompozyty światłoutwardzalne różnią się miedzy sobą. Na jakość wypełnienia wpływ ogromny ma również szereg innych czynników jak rodzaj "kleju" łączącego wypełnienie z zębem.

Zęby boczne po pracowaniu przed wypełnieniem techniką bezposrednia.

Zęby boczne po pracowaniu przed wypełnieniem techniką bezpośrednią.

Jedna z metod rekonstrukcji mocno zniszczonych zębów

Najlepsze kompozyty system Renamel pozwalaja na wykonanie estetycznych inleyów.

Obraz po wypełnieniu ubytków, bez końcowego wypolerowania

Obraz po wypełnieniu ubytków, bez końcowego wypolerowania.

 Zaawansowane korekty estetyki zębów i uzupełnienie braków

1

Stan przed leczeniem. 

Sytuacja po leczeniu.

Sytuacja po leczeniu.


Stan przed leczeniem.

Stan przed leczeniem.


Sytuacja po leczeniu.

Sytuacja po leczeniu.


Stan przed zabiegiem korekcji zęba 22

Stan przed zabiegiem korekcji zęba 22


Stan po licowaniu zęba 22 systemem Renamel

Stan po licowaniu zęba 22 systemem Renamel


Sytuacja przed wykonaniem licówek ceramicznych

Sytuacja przed wykonaniem licówek ceramicznych

Stan po zacementowaniu licówek ceramicznych wraz z korektą koloru

Stan po zacementowaniu licówek ceramicznych wraz z korektą koloru

Licowanie tworzywem Renamel wraz z korektą kształtu


Opis zdjęcia

Sytuacja przed wykonaniem korekty kształtu i koloru. 

Opis zdjęcia

Stan po zmianie kształtu i koloru technika minimalnie inwazyjna Renamel A1.

Zabieg zmiany koloru i ksztaltu z użyciem licówek ceramicznych


Opis zdjęcia

Ciemnie przebarwienione zęby obraz przed preparacja i wyciskiemOpis zdjęcia

Stan po założeniu licówek porcelanowych zmieniających kolor
uzębienia. 

Korekta ksztaltu i estetyki z uzyciem tworzywa Renamel

5

Sytuacja przed leczeniem.

 

stomapol_po

Sytuacja po leczeniu.

 
Implanty - chirurgia


miniimplanty_48_godzin_po_wszczepieniu(1)

Miniimplanty 48 godzin po wszczepieniuimplant_zebowe_przed_i_po_okoronowaniu

Implanty zębowe: przed i po okoronowaniuPacjent z wszczepionymi implantami oraz zaczepami kulistymi

Pacjent z wszczepionymi implantami oraz zaczepami kulistymi